Kalkuta. Piknik w cieniu Victoria Memorial Hall

Kalkuta Victoria MemorialObecnie delhijska aura nie zachęca do majówek. Upał wypędza Delhijczyków z ulic i parków, które ożywiają nieco dopiero po zmroku. W Indiach zdecydowanie preferujemy grudniówki, zwłaszcza, jeśli mają miejsce na południe od Delhi. Rok temu pokazywałam naszą grudniówkę w Koczinie, dzisiaj kolej na ostatnią, tą sprzed kilku miesięcy – w Kalkucie. Albo Kolkacie, jeśli kto woli. Pogoda – a było to tuż przed Bożym Narodzeniem –  była idealna: 20+ stopni i słońce.

Victoria Memorial Hall został zbudowany 100 lat temu przez Brytyjczyków, aby uczcić śmierć królowej Wiktorii. Teraz mieści się tutaj muzeum i galeria malarstwa. Przyznam od razu, że żadnego malarstwa nie obejrzałam, nie miałam na to najmniejszych szans. Z trudem przebrnęliśmy od wejścia do wyjścia, o wciśnięciu się do sal można było tylko pomarzyć. Zastanawiałam się, czy Indusi z całych Indii postanowili tu nam towarzyszyć.

Na zewnątrz można było za to i odetchnąć od gwarnych kalkuckich ulic, i pospacerować, i popiknikować i popodglądać bliźnich. Przez cały czas miałam tam zresztą dziwne wrażenie, że przechodząc przez bramę ogrodu, weszłam do jakiejś czarodziejskiej szafy i wyszłam w Europie. A wraz ze mną pół Indii.

Tak wyglądała kolejka do kasy:

Kalkuta Victoria 3 Kalkuta Victoria 4Jeszcze tylko kawałek! Łokcie w ruch!Kalkuta Victoria 2Następnie mała kontrola plecaków w cieniu luf.Kalkuta Victoria 5Kalkuta Victoria 6 A potem można już się oddać przyjemnościom.Kalkuta Victoria 7 Kalkuta Victoria 8 Kalkuta Victoria 9 Kalkuta Victoria 10 Młode pokolenie wprowadza nowe trendy:Kalkuta Victoria 11 Wejście do muzeum:Kalkuta Victoria 12 Kalkuta Victoria 13 Kalkuta Victoria 14 Kalkuta Victoria 15 Kalkuta Victoria 16 Kalkuta Victoria 17 Nawet odrobinę prywatności można znaleźć:Kalkuta Victoria 18 Kalkuta Victoria 19 Kalkuta Victoria 20

You may also like