Pekin. The Bookworm, czyli pekiński mól książkowy

Pekin Bookwarm (15)The Bookworm przewijał się na stronach z programami kulturalnymi w Pekinie i zaintrygował mnie na tyle, że uparłam się tam pójść wcześniej nawet niż do Zakazanego Miasta. Księgarnia, biblioteka (!!), kawiarnia, restauracja, bar i miejsce imprez kulturalnych – wszystko w jednym, ale sporym, lokalu z trzema salami. Na dodatek książki po angielsku, a nie w miejscowym, jakże dla mnie hermetycznym, języku.

Wiedziałam, że z zewnątrz nie prezentuje się zbyt efektownie i tak było. W środku jest za to dużo lepiej – przytulnie, przestronnie, ciepło – co nie bez znaczenia po godzinnym spacerku na mrozie. W świąteczne popołudnie nie było w nim tłumów, ale nie musieliśmy długo czekać, by drzwi zaczęły się otwierać i zamykać, a wnętrze zapełniać. Okazało się, że klienci (niektórzy stali bywalcy, widać) to bardzo zróżniowana grupa – obcokrajowcy, ale też Chińczycy, starsze i młodsze pary, grupy studentów, sporo „pojedynczych” osób wertujących książki.

Wpadliśmy tylko na kawę, czas gonił, a nam nie chciało się stamtąd wychodzić. No, ale przecież Zakazane Miasto…

Kiedy podróżuję, zawsze mam z tyłu głowy pytanie, czy dałoby się w danym miejscu zamieszkać. Jak wyglądałoby moje życie w tym mieście? Czym bym się poruszała, dokąd chodziła na kawę, gdzie kupowała. Gdzie pracowała? Może dlatego właśnie takie miejsca podobają mi się stokroć bardziej, niż zabytki. Do „Mola” na pewno BYM!

Kilku moim znajomym molom, którym już opowiadałam o tej miejscówce, obiecałam klasyczny bookshelf spotting. I oto on, możecie sobie wirtualnie pobuszować po pekińskim „Bookworm”, a przynajmniej po tej części, obok której siedziałam – poświęconej Chinom!

A przy okazji koniecznie wpadnijcie (ma jeszcze inne oddziały, również w dwóch innych miastach Chin).
Pekin Bookwarm (1) Pekin Bookwarm (2) Pekin Bookwarm (3) Pekin Bookwarm (4) Pekin Bookwarm (5) Pekin Bookwarm (8) Pekin Bookwarm (9) Pekin Bookwarm (10) Pekin Bookwarm (11) Pekin Bookwarm (12) Pekin Bookwarm (13) Pekin Bookwarm (6)Pekin Bookwarm (14) Pekin Bookwarm (18) Pekin Bookwarm (20) Pekin Bookwarm (19) Pekin Bookwarm (16) Pekin Bookwarm (17) Pekin Bookwarm (22) Pekin Bookwarm (23) Pekin Bookwarm (25) Pekin Bookwarm (24) Pekin Bookwarm (7)Pekin Bookwarm (21)

You may also like